Türk modacı Süheyla Sahil Hollanda'da büyük ilgi görüyor
Türk modacı Süheyla Sahil Hollanda'da büyük ilgi görüyor

Hollanda’da yaşayan Türk modacı Süheyla Sahil Amsterdam’da Kraliçenin misafirhanesi olarak bilinen “Royal Tropical Institute” de yaptığı defilesinde Hollandalılar tarafından ayakta alkışlandı. Brezilya’daki Dünya Kupasına davetli olduğu için defileye katılamayan Arjantin asıllı Hollanda Kraliçesi Maxima, gönderdiği imzalı yazısında Süheyla Sahil’İ tebrik ederek başarılar diledi ve övgü dolu sözlerle destek verdi.

Geçtiğimiz Ocak ayı başında İstanbul’da Beyoğlu’ndaki Hollanda Sarayı’nda organize edilen ve Türkiye Hollanda arasındaki göç başlangıcının 50 .yılı kutlamaları için “Türk Hollanda Dostluğu Defilesi” ni bu kez de Amsterdam’da tekrarlayan Türk modacı Süheyla Sahil Hollanda’yı adeta fethetti. Önceki gün Amsterdam’da Kraliçe Maxima’nın misafirhanesi olarak bilinen “Royal Tropical Institute” de 50 parçadan oluşan kreasyonunu 12 kişilik Türk ve Hollandalı mankenler eşliğinde podyuma çıkartan Süheyla Sahil’e Hollanda basını ve Hollandalı fashion bloggerlar çok büyük ilgi gösterdiler. Amsterdam’da ikinci kez defile düzenleyen ve umut vaad eden genç modacılar arasında gösterilen Süheyla Sahil kreasyonunda Türk ve Hollanda çizgilerine yer verdi.

 

250 Vip davetlinin katıldığı defilede ayrıca Türk ve Hollanda mutfağından ikram yapıldı. Özellikle mini lahmacun ve içli köfte Hollandalılar tarafından çok beğenildi. Defile müziği olarak seçilen Mercan Dede’nin müzikleri de büyük ilgi gördü.

Ünlü davetliler…

Defilenin sunuculuğunu ise Hollanda’nın en popüler dizilerinden biri olan “Good Times & Bad Times” adlı dizide oynayan Türk oyuncu Toprak Yalçınar yaptı. Yine bu dizede oynayan Sinan Eroğlu geceye gelerek destek verdi. Hollanda’nın ünlü radyo programcılarından Fernando Halman ve 15 yaşındaki ünlü şarkıcı Aliyah Kolf de geceye katılanlar arasındaydı.
Geceye gelenler arasında defileye destek vermek üzere İstanbul’dan Hollanda’ya özel olarak gelen Kasımpaşa’da forma giyen ve ligin 15.haftasındaki Beşiktaş maçında topu eline alarak büyük bir olaya adını yazdıran futbolcu Rayn Donk da vardı.

info@morkadeh.com
2019 © MorKadeh