Sivilce Sorunu Nasıl Çözülür?
Sivilce Sorunu Nasıl Çözülür?

Akneler, derideki yağ bezlerinin çok fazla sebum üretip gözenekleri tıkayarak enfeksiyona neden olmasıyla ortaya çıkarlar. Şeker ve doymuş yağdan uzak durarak, çinko yönünden zengin bir beslenme edinmek akne sorununa uzun vadeli bir çözüm olabilir. Peki Çinko hangi besinlerde var derseniz, hindi ve kahverengi pirinçte bolca bolunur.

Sivilce izlerini nasıl iyileştirebilirim?

Süper model Jasmine Guiness, Rosa Mosqueta adında, Güney Amerika'da bulunan bir yüz yağına çok güvendiğini açıklamış. Bu yağ sadece sivilcelerin izlerine değil aynı zamanda yüz ve vücuttaki yara izlerinin tedavisinde, hatta çatlakların görünümlerini düzeltmede bile kullanılabiliyor.

Sivilceyi geçirmenin doğal yolları var mı?

Çin tıbbına göre sivilce aşırı sıcağın bir sonucudur. Cildiniz tam anlamıyla patlamaya hazır bir volkan gibiyse karaciğer ve kanın temizlenmesine yardımcı olması için dulavratotu, karahindiba ve kırmızıyonca çayını deneyin. Böylece karaciğeri hormanlarla daha etkili iletişim kurması için rahat bırakmış ve patlama riskini en aza indirmiş olursunuz.

Sivilce sorunum varsa yememem gereken herhangi bir şey var mı?

Tuzlu ve yağ üretimini artıran iyot bakımından zengin (karides ve deniz yosunu türevleri) yiyecekleri azaltın. Bunların yerine beta karoten içeren domates, havuç ve balkabağı gibi meyve ve sebzeleri tüketin.

Yağlı bir ciltte gerçekten hangi yağ işe yarar?

Bergamot yağı yüzyıllardır, anstiseptik ve iyileştirici özellikleri nedeniyle kullanılıyor. Bu özellikleri onu sivilce, iltihaplı cilt ya da küçük yaralar konusunda bile mükemmel bir iyileştirici yapıyor.

info@morkadeh.com
2019 © MorKadeh