Ramazan'da Caz 5 Temmuz'da başlıyor
Ramazan'da Caz 5 Temmuz'da başlıyor

Dünyanın ilk ve tek “Ramazanda Caz” festivali 5. kez başlıyor!

Ramazanda Caz, bu yıl yine dünyaca ünlü yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak. Festival 5- 19 Temmuz tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de ve müzikseverlere kapılarını ilk defa açacak olan Fransa Sarayı’nda gerçekleşecek.

Ramazanda Caz, müzik dünyamıza yeni bir soluk getiren Karsu’nun 5 Temmuz akşamı Zorlu Center PSM’de vereceği konser ile başlayacak. Festivalin tek açık hava etkinliği, 12 Temmuz Cumartesi akşamı kapılarını ilk defa müzikseverlere açacak olan Fransa Sarayı’nın bahçesinde, Pierre Blanchard Gypsy Jazz Quintet konseri ile gerçekleşecek. Fransa Başkonsolosluğu ortaklığıyla hayata geçirilen etkinlikte Pierre Blanchard (keman), Samson Schmitt (gitar), Philippe “Doudou” Cuillerier (gitar ve vokal), Ludovic Beier (akordeon) ve Antonio Licusati (kontrabas) çalacak. Dileyenler için iftar saatinde ücretli açık büfe servisi olacak. Kapılar 20.00’da açılacak, konser 21.30’da başlayacaktır.

Festival bu sene cazın iki büyük ismini birden ağırlıyor. Zorlu Center PSM; 15 Temmuz akşamı, klasik Küba ezgilerini cazla yorumlayan Omar Sosa Quarteto Afrocubano’ya evsahipliği yapacak. 17 Temmuz akşamı ise, efsanevi davulcu Omar Hakim’in ve Grammy ödüllü Rachel Z’in kurduğu The Trio of Oz yine Zorlu Center PSM’de konser verecek.

Norveç cazının usta isimleri Hakon Kornstad, Ingebrigt Haker Flaten ve Jon Christensen 19 Temmuz'da festivalin kapanış konserinde Zorlu Center PSM'de izleyici karşısına çıkacak.

* Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek tüm konserler 21.00’da başlayacak.

info@morkadeh.com
2019 © MorKadeh