Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken 11 madde
Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken 11 madde

1-  2000’li yılların gelmesiyle birlikte büstiyer tarzı gelinlikler çok kullanılmaya başlandı.
İster taşlı iste güpürlü ister düz olsun gelinlik bakan tüm kadınların ilk tercihi straplez gelinlik.

Düğününüzde fark yaratmak istiyorsanız öncelikle straplez modelden vazgçmelisiniz.Kare / V yaka, omuzları boncuklu , uzun kollu, karpuz kollu ... Aslında seçeneğiniz o kadar çok ki, sadece cesaret edin . Unutmayın ki; her durumda o günün en güzel kadını sizsiniz .2- Ayakkabı seçiminiz bu konuda en önemli nokta.  Ayakkabınızı gelinkten önce satın alın ,ayağınızın şeklini alması ve rahat etmeniz için düğün günü gelene kadar her gün evde bir süre gezin.

Mutlaka topuklu ayakkabınızın yanında bir de gelinliğinize uygun düz ayakkabı alın çünkü ilerleyen saatlerde topuklu ayakkabıyı görmek bile istemeyeceksiniz.3- Bu zamana kadar herhangi bir gelinliği yakından görme fırsatınız olmadıysa , bilin ki gelinlikler çok ağır.

Beğendiğiniz modele göre farklılık gösterecektir elbette ama yine de tarlatan ,süslemeler ,çiçekler derken her halükarda üzerinizde taşımasızor hale gelecektir. Bu sebeple 2 parçalı, eteği ve üstü ayrı olarak giyilebilen gelinlik almanız belinizi rahat hissettirecektir.4- Büyük taşlarla süslenmiş olan gelinlikleri, etrafınızdakilere ve duvağınıza sürekli takılacağından dikkat etmeniz gereken bir nokta.

 

5- Tarlatan..

Gelini prenses yapan terzi mucizesi ! Tarlatanınızın ne kadar kabarık olması tamamen size kalmış ancak hiç kabarık olmayan bir model seçmiş olsanız bile rahat yürüyebilmeniz için en azından astar inceliğinde bir tarlatan mutlaka almalısınız.

 

 

6- İç çamaşırı seçimi rahatınız ve sağlığınız için çok önemli, dantel ,saten, jartiyer vs. serin hava da dahi evlenseniz sizi terletecek ve rahatsız edecektir.

Seçiminiz ne olursa olsun pamuklu çamaşır seçmelisiniz.Özellikle %10 saten %90 pamuklu çamaşırlar hem güzel görünmesi hem de rahat olması açısından kullanışlı .

 

7- Tüm gün eziyet çekmemek ve en kötüsü takılıp düşmemek için eteğin ön tarafını yerden az da olsa yukarıda dikilmesine dikkat edin.

 

 

8- Duvağınızı çok işlemeli ve ağır taşlar kullanarak yaptırmayın .

Bütün gün başınız onu taşıyacak ve yüzlerce kişi size sarılmak isterken duvağınıza asılacak ,aman dikkat ! Duvağınız için hafif ve sade süslemeleri tercih edin.

 


9- Sevmeseniz bile gelinlikçinizden mutlaka dirseğe kadar uzanan eldivenlerden alın.

Böylelikle takı töreninde bileğinize ya da parmaklarınıza küçük alınan takılar daha kolay takılacağından acı çekmezsiniz.

 

10- Gelinliklerin üst bedenlerine gizli korse yapılabiliyor ve güğüs ölçüleriniz istediğiniz gibi ayarlanabiliyor.bu yeni tarz ile, üst bedeniniz için ayrı bir iç çamaşırı almanıza gerek kalmayabilir.

Ancak bu korsenin ölçülerine çok dikkat edin , beliniz incecik görünsün isterken sırt ve kollarınızda istemediğiniz görüntüler oluşmasın.

 

 

11- Provaya mümkünse yakın bir arkadaşınızla gidin ve giderken iç çamaşırınızı ve ayakkabınızı kesinlikle unutmayın.

 

info@morkadeh.com
2019 © MorKadeh